Kategorie: Wszystkie | A B C... turysty. | turystyka
RSS
środa, 29 sierpnia 2018
Miejsce, gdzie nawet grecka bogini piękności Afrodyta chciałaby wypoczywać

Termy - Afrodyta - zdrowy wypoczynek

Niewielka miejscowość tuż za polsko-słowacką granicą, otulona zielenią lasów sosnowych i zanurzona w zapachu świeżej żywicy, kryje w sobie skarb, na który połasiłaby się z pewnością każda bogini. To termalne wody, których niemal magiczne właściwości są znane i cenione od ponad 600 lat. Dziś z ich prozdrowotnego działania dla ciała i umysłu można korzystać w Aphrodite SPA - miejscu, które kultywuje starożytne tradycje pielęgnacji ciała.

Odpoczywając korzystasz z boskiego relaksu
Przekraczając marmurowe progi Aphrodite SPA przenosimy się do antycznej Grecji, pozostając jednocześnie w cieniu Małej i Wielkiej Fatry – słynących z urody słowackich pasm górskich. Połączenie surowej przyrody i wspaniałości starożytnej architektury zapewnia gościom niemal boski relaks - wypełnione gorącą wodą bajkowe baseny, sauny oraz strefa Wellnes&SPA sprawiają, że każdy czuje się tu jak na szczycie Olimpu – siedzibie greckich bogów.

https://familytour.pl/slowacja-termy-afrodyta-termalne-baseny-sauny-kurort-termalnych-zrodel-kompleksowy-pakiet-wypoczynek-regeneracja-zdrowie.html

12:40, familytour
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 stycznia 2011
ABC... niezbędnik każdego turysty!

Niezbędnik każdego turysty

Bez względu na to, czy jedziesz na planowaną od roku wycieczkę, czy wyruszasz w podróż w ostatniej chwili, ważne jest, abyś pamiętał o kilku niezbędnych rzeczach. Jakich?

Wyjazd last minute czy planowana z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem podróż? Na to, co włożyć do walizki, w dużym stopniu wpływa destynacja – jej klimat, rodzaj wyjazdu i czas jego trwania. Jednak na każdych wakacjach przyda się wiele tych samych rzeczy - bez nich marzenie o spokoju i relaksie pryśnie jak bańka mydlana.

Najważniejszą rzeczą w bagażu podróżnika są dokumenty tożsamości: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy i – jeśli jest wymagana – wiza do kraju, do którego się wybieramy. Należy je schować w podręcznym bagażu i mieć zawsze przy sobie, jednak nie tak, aby obca ręka mogła je bez problemu wyciągnąć. Pamiętajmy o zamykaniu i zapinaniu toreb oraz o szczególnym strzeżeniu tych cennych przedmiotów.

Tuż obok paszportu powinna znaleźć się umowa o zakupie wycieczki lub bilet. Lepiej sprawdzić pięć razy, zanim wyjdziemy z domu, czy mamy je przy sobie, niż zorientować się na lotnisku czy dworcu, że zostawiliśmy je na stole w kuchni.

Równie ważne jest zabranie ze sobą portfela z pieniędzmi. Walutę najlepiej wymienić w polskim kantorze – kupno na lotnisku lub na miejscu naraża nas na poniesienie dodatkowych kosztów, gdyż kurs wymiany walut prawdopodobnie będzie tam wyższy.

Dodatkowo, najlepiej od razu rozmienić kilka wyższych banknotów na drobne – przydadzą się przy zakupie biletów w automacie metra, w kiosku czy sklepie. Podróżując współcześnie, większość pieniędzy trzymamy na koncie, planując płacenie kartą kredytową. Nawet w europejskich krajach jednak nie zawsze możemy użyć do zapłaty karty, dlatego szczególnie ważnym jest, aby pamiętać o zabraniu ze sobą podręcznej gotówki – niewielkiej kwoty przeznaczonej na tego typu sytuacje.

Planując wymarzony urlop, rzadko myślimy o przykrych dolegliwościach, które mogą nam dokuczać. Aby nie marnować czasu na ból głowy czy brzucha, warto zabrać ze sobą apteczkę z podstawowymi lekami, które pomagają nam w takich chwilach. Unikniemy tym samym szukania apteki i sprawdzania skuteczności środków, których zazwyczaj nie używamy. Do apteczki warto spakować również plastry i chusteczki higieniczne.

Kosmetyki i ubrania – przy pakowaniu tych ostatnich mamy nieraz największe kłopoty. Aby uniknąć nadbagażu przygotujmy listę rzeczy, w które zamierzamy się ubierać na wyjeździe i spakujmy tylko to, co niezbędne. Sprawdźmy, jaka jest pogoda na miejscu, do którego się wybieramy i dostosujmy do niej zawartość naszych walizek.

- Wielu naszych klientów ma wątpliwości co zabrać ze sobą do kurortu SPA – mówi Grażyna Boruta, specjalistka z biura podróży Family Tour. – Oprócz zawsze niezbędnych dokumentów i uniwersalnych, wygodnych ubrań, należy przygotować się do udziału w zabiegach.

A to oznacza zabranie ze sobą również ubrań, w których będziesz czuć się komfortowo w trakcie ćwiczeń i zabiegów: strojów wykonanych z oddychających, naturalnych włókien, ciepłego polaru, tenisówek i rozchodzonych butów trekkingowych. Przydadzą się także koc lub szal – do okrycia się w czasie jogi lub medytacji, mata do jogi, bidon, kostium kąpielowy i klapki.

Jeżeli lubisz fotografować, nie zapomnij o aparacie i ładowarce do niego. W pełnym odprężeniu pomogą książki i notatnik.

Zabranie tych rzeczy sprawi, że Twój urlop będzie udany i nie zakłócą go żadne nieprzyjemności. Wszystko inne będzie na pewno dostępne na miejscu w razie potrzeby, więc możesz odetchnąć z ulgą i spokojnie wyruszyć w podróż.

Janina Rusin